امکانات سایت شرکتی

امکانات سایت شرکتی

همه‌ی ما وقتی‌که می‌خواهیم یک سایتی را طراحی کنیم نیازمند یک چک‌لیست یا یک سری مواردی هستیم که بدانیم چه‌کاری را باید انجام دهیم. حال فرقی نمی‌کند شما سایت فروشگاهی می‌خواهید یا شرکتی. به‌هرحال بسته به موضوعی که به دنبال آن هستید نیازمند یک سری ویژگی‌ها و امکانات هستید. دانستن امکانات سایت شرکتی نیز باعث می‌شود یک سایت با رابط کاربری خوب را طراحی کنیم. اما به‌طور کل این امکانات چه هستند؟ چه موضوعاتی را باید پوشش دهند؟ و کلی سؤال دیگر که قرار است در این مقاله به همه‌ی آنها بپردازیم. اما قبل از هر چیز بهتر است بدانیم که چرا باید سایت شرکتی داشته باشیم؟ اصلاً مزایای داشتن سایت شرکتی چیست؟

پاسخ به این سؤالات شاید برای عام مردم سخت باشد و برای برخی نیز آسان باشد. اما نکته‌ای که مهم این است که اگر قصد داریم سایت را خودمان طراحی کنیم باید بدانیم چه چیزهایی می‌خواهیم. اگر هم می‌خواهیم به شرکت طراحی سایت بدهیم برای ما انجام دهید نیز باید بدانیم که چه چیزهایی را برای ما به‌صورت پیش‌فرض باید قرار دهد. زیرا مشاهده شده است که برخی شرکت‌ها برای انجام برخی خدمات از شما هزینه‌های اضافه‌تری را دریافت می‌کنند که شما هم نمی‌دانید. به همین دلیل در همان ابتدا مجبور به هزینه‌های زیادی می‌شوید که بیشتر به وجه شما را صرف می‌کند. اما با دانستن امکانات طراحی سایت شرکتی می‌توانید یک شرکت خوب و معتبر را با یک شرکتی که فقط به دنبال سو استفاده است را تشخیص دهید.

مزایای سایت شرکتی

به نظر شما چه موقع بهتر است که ما یک سایت شرکتی را طراحی کنیم؟ اصلاً دانستن این‌که یک سایت شرکتی چه مزایایی دارد به چه درد ما می‌خورد؟

به‌طور کل اگر شما یک شرکت هستید و برای معرفی خود در دنیای اینترنت نیاز به سایت دارید، وبسایت شرکتی مناسب شماست. اما نباید فراموش کنید که فقط طراحی کردن و راه‌اندازی وبسایت ملاک نیست. سایت شما نیاز به سئو هم دارد. اما قصد نداریم در این بخش به اینکه چرا باید سایت داشته باشیم بپردازیم. قصد ما این است که بدانیم مزیت داشتن سایت برای شرکت چیست؟

 • مشتری هروقت بخواهد شما را راحت پیدا می‌کنید.
 • مشتریان خود را می‌توانید وفادار نگه‌دارید.
 • در بحث برند سازی موفق عمل خواهید کرد.
 • هرکس در هرکجای دنیا که باشد می‌تواند به شما دسترسی داشته باشد.
 • مشتریان شما مخصوص یک منطقه خاص نیستند و از کل دنیا مشتری خواهید داشت.
 • خدمات خود را راحت‌تر می‌توانید معرفی کنید.

امکانات سایت های شرکتی

دیگر مقدمه‌چینی و دانستن این‌که سایت داشتن چه مزینت هایی دارد بس است. برویم و به این موضوع بپردازیم که ویژگی‌های سایت شرکتی چیست و چه امکاناتی موردنیاز است؟ با باپ وب همراه باشید.

۱) صفحه درباره ما

کاربری که وارد سایت شما می‌شود باید بداند شما که هستید. مدیرعامل، آدرس و اصلاً تاریخچه راه‌اندازی سایتتان چیست. کاربر با دانستن این موارد راحت‌تر می‌تواند با شما آشنا شود. بنابراین صفحه درباره ما به آشنایی بیشتر شما نزد کاربر کمک شایانی را خواهد کرد. همچنین برای گوگل نیز این صفحه مهم است. زیرا باعث می‌شود یک سایت معتبر را از یک سایت غیر معتبر راحت‌تر تشخیص دهد.

۲) صفحه ثبت نام در سایت

برخی از سایت‌های شرکتی برای اینکه با کاربرانشان راحت‌تر ارتباط برقرار کنند، صحه ثبت‌نام در سایت قرار می‌دهند. این امر فقط مخصوص مشتریان و کاربران سایت نیست. اگر شما چندین نیرو برای بارگذاری مطالب سایت، نویسنده سایت، بخش فنی و… دارید مستلزم این هستید که برای ثبت‌نام و ورود کاربران نیز بخشی را در نظر گرفته باشید. اکثر شرکت‌های طراحی سایت برای این کار هزینه‌ی جداگانه‌ای را دریافت می‌کنند که ما نیز در باپ وب هزینه‌ی جداگانه‌ای را دریافت خواهیم کرد.

۳) صفحه تماس با ما

هر وب‌سایتی برای آنکه مشتریان بتوانند با آنها تماس بگیرند نیازمند یک بخش تماس با ما هستند. ازاین‌رو این صفحه در هر سایتی مهم است. زیرا مشتری برای پیدا کردن شما باید راحت باشد. صفحات تماس با ما شامل: آدرس فیزیکی در نقشه، فرم تماس، آدرس شبکه‌های اجتماعی و شماره تلفن برای ارتباط مشتری با شما است.

۴) بخش خدمات

هر شرکتی برای یک امری ساخته‌شده است. به همین دلیل یک خدمات و سرویسی را نیز به مشتریان ارائه می‌دهد. به همین دلیل باید یک بخشی را برای معرفی محصولات و خدمات خودتان داشته باشید تا مشتری هنگامی‌که به سایت شما می‌آید بداند شما چه چیزهایی را برای ارائه دارید.

۵) راهنمای استفاده از محصولات

تابه‌حال به سایت شرکت کرمان موتور سرزده‌اید؟ این سایت نمونه‌ی راحت برای درک بهتر امکانات سایت شرکتی است. ازجمله امکانات سایت کرمان موتور به معرفی خودروهای تولیدی در این شرکت و همچنین راهنمای استفاده از هر خودرو می‌توان اشاره کرد.

امکانات سایت شرکتی کرمان موتور
امکانات سایت شرکتی کرمان موتور که بهترین نمونه است

۶) راهنمای گارانتی

اگر شرکت شما محصول یا خدماتی را ارائه می‌دهد که گارانتی دارد، باید یک صفحه‌ای برای شرایط استفاده از گارانتی و قوانین مربوط به آن درج کنید. با این کار هم به کاربر کمک خواهید کرد و هم اینکه ازلحاظ قانونی برای شما مشکلی پیش نخواهد آمد. زیرا شما تمام شرایط و ضوابط استفاده از گارانتی محصولتان را علنی کرده‌اید و کسی نمی‌تواند این موضوع را انکار کند. کاربر نیز قاعدتاً این شرایط را مطالعه خواهد کرد.

۷) صفحه بلاگ

همه‌ی سایت‌ها چه بزرگ جه کوچک، نیازمند این هستند که یک صفحه برای درج مقالات و اخبار سایت داشته باشند. اخبار سایت برای آنکه کاربران از همه‌چیز شرکت شما باخبر باشند. صفحه‌ی مقالات نیز برای سئو سازی سایت مهم است. همان‌طور که می‌دانید داشتن محتوای هدفمند است که می‌تواند شمارا در نتایج گوگل بالا نگه دارد و مشتریان زیادی را به شرکت شما روانه کند. به همین دلیل مهم است که بدایند صفحه بلاگ سایت یکی از مهم‌ترین بخش‌ها هم برای کاربر و هم برای شماست.

۸) گالری تصاویر

یکی دیگر از امکاناتی که سایت‌های شرکتی باید داشته باشند، گالری تصاویر است. با این کار مخاطبین بهتر و راحت‌تر با فضای کاری شما آشنا می‌شود. همچنین می‌توانید نمونه کارهای خود را به‌صورت تصاویر باکیفیت در سایتتان بارگذاری کنید که مخاطبین از تجربه‌ی کاری شما نیز باخبر باشند. تصاویر جلسات، دیدارها و… نیز می‌تواند موضوعات خوبی باشد که در گالری تصاویر قرار داد.

موارد دیگری که باید در سایت های شرکتی قرار داده شود

بخش مدیریت محتوای سایت
امکان ارسال مطالب به سایت
امکان دسته‌بندی کردن مطالب
سفارشی‌سازی کردن menu
امکان افزودن زیر منو به حالت مگا منو و یا آبشاری
امکان تغیر دستی url برای انجام فعالیت‌های سئو
امکان ایجاد زمان‌بندی مطالب برای انتشار در تاریخ مشخص
امکان افزودن مطالب به صفحات مختلف سایت
امکان برچسب‌گذاری مطالب
قابلیت مشاهده نویسنده مطالب و تاریخ انتشار مطلب
ایجاد امکان برای درج نوشته رمزدار
ایجاد فرم مالی
امکان ثبت فیش واریزشده توسط کاربر در پنل کاربر در سایت
امکان ارسال ایمیل به کاربران
بخش مدیریت کاربران و نحوه ارتباط با ما در سایت
امکان ثبت‌نام کاربران در سایت به تعداد نامحدود
امکان ایجاد سطوح دسترسی مختلف برای همکاران
ایجاد پنل کاربری و امکان ویرایش اطلاعات برای هر کاربر
امکان درج نظرات کاربران روی سایت
امکان بررسی نظرات کاربران قبل از انتشار آن در سایت
امکان غیرفعال کردن ارسال نظر در صفحاتی مشخص و یا کل سایت
درج نقشه گوگل در صفحه اصلی و یا قسمت تماس با ما
طراحی فرم تماس با ما برای برقراری ارتباط آسان کاربران با مدیر سایت
مدیریت بخش رسانه
امکان ایجاد گالری برای تصاویر، فیلم‌ها و یا فایل‌های صوتی
امکان ویرایش محتوای بخش رسانه
قرار دادن کدهای لازم در سایت برای بهینه‌سازی خودکار تصاویر و رعایت اصول سئو

واتس آپ: ۰۹۳۰۷۵۷۶۷۸۳
نوشتهٔ پیشین
آموزش تدوین استراتژی سئو
نوشتهٔ بعدی
بهترین ایده برای طراحی سایت چیست؟

پست های مرتبط

۳ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • مائده ایزدی
  ۰۰/۰۲/۲۰ ۰۰:۰۲

  ببخشید مهمه که همه ی این امکانات رو داخل سایتمون قرار بدیم یا نیاز نیست؟

  پاسخ
 • نگار آقایی
  ۰۰/۰۳/۲۶ ۱۷:۱۶

  چه جالب من به یک شرکتی پیام دادم و اولش یه مبلغی رو برام اعلام کردند. بعد از اینکه بیانه واریز کردم، گفتن که اگر فلان امکانات رو میخواین باید هزینه واریز کنید. بعد که گفتم شما نگفته بودید از اول گفتن همین که هست. گفتن پس بیعانه رو پس بدید که گفتن ۴۰ درصد کم میشه و بعدش میدیم. از اون موقع به بعد میترسم به کسی بگم که سایتمو درست کنه. شما چجوری میتونید به من کمک کنید؟

  پاسخ
  • با سلام و وقت بخیر
   ما به دلیل اینکه مشتریان عزیز با خیال راحت سفارشات خود را ثبت کنند، ۲ راه پیشنهادی داریم.
   اول اینکه از طریق صفحه سفارش طراحی سایت که درگاه شاپرک است سفارش خود را ثبت کنند. با این روش پرداخت امنی را دارید. دومین راه قرارداد رسمی است که ما برای شما ارسال می کنیم. در این قرارداد هرآنچه که نیاز است نوشته شده است و مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

من موافق این قوانین هستم .

فهرست