تولید محتوا سایت

همان‌طور که می‌دانید در حال حاضر کسب و کارهای اینترنتی و آنلاین، افزایش قابل توجهی داشته‌اند. تعداد بسیاری از صاحبان مشاغل، کسب و کار خود را به سایت‌ها انتقال داده‌اند و در کنار آن، تجارت خود را از طریق حضوری نیز پیگیری می‌کنند. یکی از دغدغه‌های این دسته از مشاغل و کسب و کارها، مساله بازاریابی است. بنابراین تولید محتوا سایت با کیفیت می‌تواند نقشی موثر در حل این دل نگرانی‌ها، داشته باشد.

تولید محتوا سایت
منظور از تولید محتوا سایت

منظور از تولید محتوا سایت چیست؟

منظور از تولید محتوا تهیه محتوای آموزشی، خدماتی، تجاری و … برای فضای مجازی و یا یک سایت است. این محتوا می‌تواند در سه دسته جای گیرد که عبارت است از محتوای متنی، محتوای صوتی و محتوای تصویری. در حال حاضر تولید محتوای متنی دارای مزایای بسیاری است و از نظر بسیاری از افراد، مرز و رمز ارتباط میان صاحبان کسب و کار با کاربران است. بنابراین بسیاری از صاحبان مشاغل، به دنبال تولید چنین محتوایی هستند.

در این ادامه قصد داریم در ابتدا به مزایای تولید محتوای متنی برای سایت بپردازیم و سپس برخی از اصول تدوین این محتوا را بیان نماییم. فراموش نکنید که میتوانید سفارشات محتوایی خود را به باپ وب بسپارید. پکیج های مارا نیز در ادامه مشاهده کنید.

قیمت تولید محتوا برای سایت

طراحی ساده

پلن پایه

 • محتوای سئو شده
 • یک مقاله
 • تضمین کیفیت
 • هر کلمه ۹۰ تومان
طراحی نیمه حرفه ای

پلن نیمه حرفه‌ای

 • محتوای سئو شده
 • ۱۰ مقاله
 • تضمین کیفیت
 • هر کلمه ۸۰ تومان
طراحی حرفه ای

پلن حرفه‌ای

 • محتوای سئو شده
 • ۳۰ مقاله
 • تضمین کیفیت
 • هر کلمه ۷۰ تومان

مزایای تولید محتوا سایت

 1. تولید محتوا برای جلب اعتماد مخاطبان
 2. تولید محتوا برای بهبود سئو سایت
 3. تولید محتوا برای محبوبیت کسب و کار و بازاریابی
مزایای تولید محتوا سایت

تولید محتوا برای جلب اعتماد مخاطبان

یکی از نکات قابل ذکر در این بخش این است که تولید محتوا را می‌توان موثرترین راه برای جلب اعتماد مخاطبان و کاربران یک سایت به شمار آورد. بنابراین صاحبان مشاغل می‌توانند برای جلب اعتماد بیشتر از سمت کاربران خود، به تولید محتوا سایت اقدام نمایند. تولید چنین محتوایی می‌تواند کسب و کار شما را در میان رقبای کاری‌تان برجسته‌تر سازد و از طرف دیگر تجارت شما را در میان کاربران معرفی کند. هم‌چنین با تولید این محتوا خواهید توانست به نحوی بهتر و موثرتر با کاربران خود ارتباط و تعامل برقرار کنید.

تولید محتوا برای جلب اعتماد مخاطبان

تولید محتوا برای بهبود سئو سایت

این مزیت را می‌توان مهم‌ترین مزیت تولید محتوای متنی برای سایت به شمار آورد. همان‌طور که می‌دانید یکی از موثرترین نکات در راستای بهبود سئو یک سایت، تولید محتوای با کیفیت و مطلوب است. تولید چنین محتوایی سبب می‌شود تا رتبه وب سایت شما به نحوی چشمگیر افزایش و ارتقا پیدا کند. در چنین شرایطی موتورهای جستجوگر از قبیل گوگل، سایت شما را به عنوان یک وب سایت مرجع معرفی خواهند نمود. بنابراین ترافیک سایت شما نیز افزایش خواهد یافت. بنابراین صاحبان کسب و کارهای اینترنتی می‌توانند به راحتی مطالب مورد نیاز سایت خود را به صورتی کاربر پسند تهیه نمایند و با انتشار دادن آن به بهبود سئوی سایت خود کمک کنند.

تولید محتوا برای بهبود سئو سایت

تولید محتوا برای محبوبیت کسب و کار و بازاریابی

در صورتی که یک سایت بتواند محتوای مطلوب و مورد پسند کاربران خود را فراهم نماید می‌تواند این انتظار را داشته باشد تا محتوای تولید شده از طریق کاربران سایت، با دیگران به اشتراک گذاشته شود و بدین صورت به دیگران نیز انتقال داده شود.

در حقیقت می‌توان گفت در این روش، بدون اینکه صاحبان کسب و کار، هزینه‌ای را برای تبلیغات پرداخت کرده باشند می‌توانند به معرفی برند و محصولات خود اقدام نمایند. به همین منظور گفته می‌شود تولید محتوای متنی گامی موثر در بازاریابی و تبلیغ محصولات تجاری است و می‌تواند به تمامی دغدغه‌ها پیرامون بازاریابی محصولات، پایان دهد.

این شیوه بازاریابی بسیار موثرتر از دیگر روش‌ها خواهد بود و بسیاری از کاربران سایت و دنبال کنندگان محصولات شما را به مشتریانی وفادار و همیشگی تبدیل خواهد کرد.

تولید محتوا برای محبوبیت کسب و کار و بازاریابی

اصول تولید محتوا برای سایت

با توجه به آنچه گفته شد تولید محتوا سایت دارای ارزش و اهمیت زیادی است. اما نکته قابل ذکر این است که تولید هر محتوایی نمی‌تواند شما را به اهداف خود برساند و کسب و کارهای تجاری را رونق دهد. لازم به ذکر است که برای تولید یک محتوای ارزشمند که بتواند در جذب مخاطب نیز اثر گذار باشد باید بعضی از اصول و قواعد در نظر گرفته شود. در ادامه به بیان برخی از اصول مورد نیاز برای تولید محتوا سایت خواهیم پرداخت.

اصول تولید محتوا برای سایت

استفاده از تیتر و یا عنوان مناسب

یکی از مراحل مهم در تولید محتوا برای وب سایت که از جمله اصول قابل توجه آن نیز به شمار می‌رود استفاده کردن از عنوان مناسب برای محتوای تولید شده است. می‌توان گفت یک محتوای با کیفیت در ابتدا از طریق عنوانی که برای آن انتخاب شده است شناخته می‌شود.

بنابراین هر چه یک نوشته از عنوان مناسب‌تری برخوردار باشد در جذب و جلب نظر کاربران تاثیر بیشتری خواهد داشت. لذا توصیه می‌شود که در اولین گام برای تولید محتوا برای یک وب سایت، عنوانی مناسب برای آن در نظر بگیرید.

استفاده از عنوان مناسب در تولید محتوای سایت

توجه به پاراگراف ابتدایی

یکی از نکات و اصول قابل توجه در تولید محتوای مناسب، دسته بندی کردن اطلاعات مورد نیاز است. بنابراین لازم است برای اینکه محتوای شما به درستی سازماندهی شود، مطالب آن را در بخش‌ها و قسمت‌های مختلف دسته بندی کنید تا کاربر بتواند این اطلاعات را در ذهن خود به طور منظم جای دهد.

پاراگراف ابتدای در محتوای سایت

توجه به طول محتوا

همان‌طور که گفته شد تولید محتوای ارزشمند برای سایت حائز اهمیت بسیاری است. چنین محتوایی زمانی می‌تواند تاثیر مورد نظر را بر مخاطبین داشته باشد که نه بسیار کوتاه باشد و نه طول آن زیاد باشد. طبق نظر بسیاری از افراد، محتوای بسیار کوتاه در جذب مخاطب ناتوان است و از طرف دیگر، محتوای بسیار بلند نیز وی را خسته و دلزده خواهد کرد. بنابراین توجه به طول مناسب بسیار مهم است. به طور کلی می‌توان گفت محتوای تولید شده باید بین ۹۰۰ تا ۱۶۰۰ کلمه باشد و کاربر بتواند با صرف زمانی کوتاه در حد ۳ تا ۵ دقیقه آن را به طور کامل مطالعه کند. بسیاری نیز بر این باورند که تولید محتوایی که در حدود ۳ دقیقه خوانده شود بیشترین میزان تاثیر را بر مخاطب دارد.

طول محتوا در محتوای وبسایت
فهرست