طراحی سایت پزشکی

امروزه با فراگیر شدن تکنولوژی و گسترش دسترسی به اینترنت برای عموم مردم، شیوه فعالیت بسیاری از مشاغل تغییر کرده است و بسیاری از فعالیت‌های شغلی در بستر اینترنت انجام می‌گیرند. معرفی خدمات، بررسی و مقایسه قیمت‌ها از جمله امکاناتی است که تمامی مشاغل می‌توانند از طریق فعالیت‌های اینترنتی از آنها برخوردار شوند و شغل پزشکی نیز از این قاعده مستثنی نیست. طراحی سایت پزشکی از جمله ابزارهایی است که پزشکان از طریق آن می‌توانند ارائه خدمات را آسان‌تر کرده و همچنین از امکانات و مزایای زیادی برخوردار شوند. در این مطلب قصد داریم اطلاعاتی در زمینه طراحی سایت پزشکی در اختیار شما قرار دهیم. همچنین سفارش خود در این زمینه را میتوانید به ما بسپارید.

مزایای طراحی سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی می‌تواند مزایای بسیار زیادی به دنبال داشته باشد. در حقیقت فعالیت جامعه پزشکی از طریق اینترنت و ایجاد تعامل بیشتر از طریق فضای آنلاین می‌تواند هم برای پزشکان و هم برای بیماران مفید باشد و فرآیند درمان را تسهیل کند. با ایجاد وبسایت پزشکی از طریق شرکت‌هایی که این گونه خدمات را ارائه می‌دهند، پزشکان می‌توانند خدمات خود را معرفی کنند و نمونه کارها و تجربیات خود را به نمایش بگذارند. به این ترتیب کاربران با اطلاع و آگاهی از کیفیت و تجربیات پزشک قادر خواهند بود به صورت آنلاین پرونده تشکیل بدهند و یا نوبت بگیرند. بنابراین از اتلاف هزینه، زمان و انرژی پیشگیری خواهد شد و فرآیند درمان با سرعت بیشتر و بسیار ساده‌تر پیش خواهد رفت.

از دیگر مزایای فعالیت از طریق سایت، امکان تحلیل فعالیت رقبا و بازاریابی بیشتر است. شما می‌توانید با بررسی سایت‌های رقبا نقاط ضعف موجود در وبسایت خود را پوشش دهید و امکانات بیشتر و کامل‌تری ارائه دهید و با ایجاد دسترسی ساده تر به این امکانات برای کاربران در بالاترین رتبه‌ها قرار بگیرید.

در حال حاضر بیش از ۶۰ میلیون ایرانی به اینترنت دسترسی دارند،‌ پس این امر کاملا طبیعی است که هرچقدر وبسایت شما رتبه بالاتری در گوگل داشته باشد احتمال بیشتری وجود دارد که افراد بیشتری شما را برای معالجه خود انتخاب کنند، چرا که داشتن پیش زمینه اطلاعاتی برای انتخاب یک پزشک بسیار مؤثر خواهد بود. همچنین ایجاد ارتباط مستقیم با کاربران می‌تواند باعث شود که کاربر اطلاعات و ذهنیت مثبتی نسبت به شما دریافت کند و پس از مراجعه به وب سایت،‌ در مطب شما حضور پیدا کند.

همچنین برندسازی در افزایش محبوبیت و بیشتر شناخته شدن اهمیت زیادی دارد و این موضوع در مورد فعالیت‌های پزشکی نیز صدق می‌کند. با برندسازی صحیح و اصولی از طریق وبسایت، جایگاه شما به عنوان یک پزشک در جامعه مشخص خواهد شد.

اگر بخواهیم به دیگر مزایای داشتن وبسایت پزشکی به طور خلاصه بپردازیم،‌ لیست زیر از مهم‌ترین موارد آن خواهد بود.

کاهش حجم مراجعات غیر ضروری به مطب
دیده شدن فعالیت و کیفیت فعالیتهای پزشکی توسط افراد بیشتر
سادهتر شدن ارائه خدمات مانند تشکیل پرونده و دریافت نوبت
اطلاع رسانی سریعتر و سادهتر به مراجعان
افزایش تعامل با بیماران و افزایش رضایت آنها
کاهش ترددهای غیرضروری در ایام بیماری
مزایای طراحی سایت پزشکی

قیمت طراحی سایت پزشکی

طراحی پایه
11 میلیون شروع از
 1. پشتیبانی ۱۵ روزه
 2. طراحی ساده
 3. طراحی کاملا ریسپانسیو
 4. ___________________
 5. ___________________
 6. ___________________
طراحی نیمه حرفه‌ای
13.5 میلیون شروع از
 1. پشتیبانی ۶۰ روزه
 2. طراحی گرافیکی
 3. هاست ۱ گیگ ۲ ماهه رایگان
 4. دامنه .ir رایگان
 5. طراحی کاملا ریسپانسیو
 6. ___________________
طراحی حرفه‌ای
15 میلیون شروع از
 1. پشتیبانی یکساله
 2. طراحی سطح جهانی
 3. هاست ۵ گیگ یک ساله رایگان
 4. دامنه .ir یا .com رایگان
 5. طراحی کاملا ریسپانسیو
 6. ثبت سایت در گوگل

اهمیت طراحی سایت پزشکی

با توجه به شرایط کنونی و پاندمی کرونا، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند به جای مراجعه حضوری، فعالیت‌های خود را به صورت آنلاین انجام دهند و به این ترتیب پزشکانی که دارای وبسایت باشند بیشتر مورد توجه قرار خواهند گرفت. همچنین نوبت دهی و تشکیل پرونده در بسیاری از مراکز درمانی در حال حاضر به صورت اینترنتی انجام می‌شود و به عنوان یک پزشک موفق لازم است که در این زمینه نیز همراه با جامعه حرکت کنید. با این اوصاف کارنامه درخشان فعالیت‌ها و سوابق پزشکی و تجربیات یک پزشک تنها زمانی شناخته خواهد شد که مراجعان بتوانند از طریق اینترنت به چنین اطلاعاتی دسترسی داشته باشند.

اهمیت سئو در طراحی سایت پزشکی

ایجاد یک وبسایت پزشکی برای پیشرفت ضروری است اما به تنهایی نمی‌تواند تأثیر لازم را ایجاد کند. بنابراین لازم است برای افزایش بازدید از وبسایت از تکنیک‌های خاصی استفاده شود تا در موتورهای جستجو نظیر گوگل در رتبه بالاتری قرار بگیرد و در نتیجه بازدید از آن به حد لازم برسد. یکی از این تکنیک‌ها رعایت اصول سئو در طراحی سایت پزشکی و همچنین در محتواهای موجود در آن است. به بیان دیگر برای طراحی و ایجاد وبسایت مورد نظر خود لازم است کار را به کاردان بسپارید و به شرکتی اعتماد کنید که تمام اصول و تکنیک-های افزایش بازدید را طی فرآیند ایجاد وبسایت رعایت می‌کند.

اهمیت طراحی سایت پزشکی
وبسایت پزشکی

وبسایت پزشکی شامل چه مواردی خواهد شد؟

نیاز و سلیقه شما از مهم‌ترین مواردی هستند که در روند ساخت وبسایت باید لحاظ شوند. در مرحله اول شما می‌توانید طی یک جلسه مشاوره تمام نیازهای خود را عنوان کنید تا وبسایت دلخواه شما کاملا سفارشی و مطابق با سلیقه و نیاز شما طراحی شود. با این حال برخی از موارد در اکثر وبسایت‌های پزشکی مشترک هستند. بعضی از این موارد عبارتند از:

 • رزومه، سوابق و معرفی پزشک
 • مقالات و اخبار پزشکی
 • سیستم نوبت دهی یا رزرواسیون آنلاین
 • پرسش و پاسخ‌های متداول در زمینه تخصص پزشک
 •  تصاویر، نمونه کارها و ویدئوهای مرتبط
 • تشکیل پرونده
 • مشاوره با بیماران
 •  پشتیبانی آنلاین
 •  امکان پرداخت هزینه ویزیت از طریق درگاه اینترنتی
 •  ایجاد حساب کاربری برای بیماران

کلام پایانی

در دنیای امروز که بسیاری از فعالیت‌ها از طریق اینترنت انجام می‌پذیرند، دریافت خدمات پزشکی و کسب اطلاعات در این زمینه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. پزشکان می‌توانند با طراحی سایت پزشکی بسیاری از خدمات خود را به صورت آنلاین ارائه کنند و به این ترتیب به روند معالجه بیماران سرعت ببخشند. طراحی سایت پزشکی مزایای بسیار زیادی هم برای بیماران و هم برای پزشکان دارد و پزشکان می‌توانند از این طریق سوابق و تجربیات خود را برای کاربران به نمایش بگذارند. کاربران نیز می‌توانند با دریافت نوبت از طریق اینترنت و تشکیل پرونده الکترونیکی زمان و هزینه کمتری برای اموری از این دست صرف کنند.

در این مطلب اطلاعاتی در زمینه طراحی سایت پزشکی، مزایای آن و مواردی که در ایجاد وبسایت پزشکی باید به آنها توجه شود در اختیار شما قرار دادیم. امیدواریم با استفاده از این ابزار اینترنتی دامنه خدمات و فعالیت-های خود را در عرصه پزشکی گسترش دهید.

طراحی وب پزشک
فهرست