طراحی سایت خبری

طراحی سایت خبری از جمله مواردی است که در دهه اخیر بسیار مورد توجه واقع شده است. یک سایت خبری شامل انواع محتوای خبری، عکس ها، ویدئوها و … در زمینه اطلاع‌رسانی و اخبار است. بنابراین سایتی که با چنین هدفی طراحی و برنامه نویسی می‌شود باید از ویژگی‌های خاصی برخوردار باشد. ما در باپ وب طراحی سایت خبری حرفه‌ای را برای شما انجام خواهیم داد.

سایت خبری چه نوع سایتی است

اگر بخواهید طراحی وب سایت خبری را انجام دهید باید ابتدا بدانید که سایت خبری چه نوع سایتی است و چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد.

سایت خبری برای جذب مخاطبانی طراحی می‌شود که علاقمند به اخبار روز دنیا هستند. یک سایت خبری می‌تواند محدود به موضوعی خاص و یا دارای بخش‌های متفاوتی برای پرداختن به تمام موضوعات باشد. برخی از سایت‌های خبری ممکن است دارای بخش‌های دیگری چون فروشگاه، آموزش و … باشند.

بنابراین برای ساخت سایت خبری موفق باید دارای خلاقیت ذهنی بسیار بوده و بتوانید یک سایت کاربر محور طراحی کنید.

طراحی سایت خبری چیست

قیمت طراحی سایت خبری

طراحی پایه
۶ میلیون شروع از
 1. پشتیبانی ۱۵ روزه
 2. طراحی ساده
 3. طراحی کاملا ریسپانسیو
 4. ___________________
 5. ___________________
 6. ___________________
طراحی نیمه حرفه‌ای
۸ میلیون شروع از
 1. پشتیبانی ۶۰ روزه
 2. طراحی گرافیکی
 3. هاست ۱ گیگ ۲ ماهه رایگان
 4. دامنه .ir رایگان
 5. طراحی کاملا ریسپانسیو
 6. ___________________
طراحی حرفه‌ای
۹ میلیون شروع از
 1. پشتیبانی یکساله
 2. طراحی سطح جهانی
 3. هاست ۵ گیگ ۲ماهه رایگان
 4. دامنه .ir یا .com رایگان
 5. طراحی کاملا ریسپانسیو
 6. ثبت سایت در گوگل

ویژگی یک سایت خبری خوب

طراحی وب سایت خبری باید با توجه به ویژگی هایی که در این زمینه بیان می شود شکل گیرد. بنابراین اگر قصد دارید که یک طراحی سایت خبری حرفه ای داشته باشید بهتر است که این ویژگی‌ها را از یاد نبرید.

کاربر محور بودن سایت

مهمترین نکته در طراحی سایت خبری این است که معمولا سایت‌های خبری از جمله پر بازدیدترین سایت ها هستند، همین مسئله باعث می شود که در طراحی سایت به نیاز کاربر و دسترسی ساده و آسان او به مباحث مورد نظرش توجه ویژه شود.

ویژگی یک سایت خبری خوب
قالب سایت خبری

قالب سایت خبری

از جمله تاثیرگذارترین بخش های یک سایت خبری قالب آن است. نباید فراموش کنید که سایت خبری کاربران زیادی از قشرها، تحصیلات، جنسیت و شخصیت های مختلف به خود جذب می‌کند. پس قالبی که برای این سایت در نظر می‌گیرد باید یک قالب همه پسند باشد. ضمن این که قالبی که برای سایت در نظر گرفته می‌شود باید با کاربری آن تناسب کامل داشته باشد، انتخاب رنگ‌ها، فونت‌ها، نحوه نمایش عکس‌ها و … از جمله مواردی است که در این بخش باید مورد توجه قرار گیرد.

چیدمان سایت خبری

برای این که یک سایت خبری موفق داشته باشید باید چیدمان درستی برای سایت در نظر بگیرید. در طراحی سایت خبری حرفه ای مهمترین نکته چیدمان سایت است که دسترسی کاربران را به نقاط مختلف سایت امکان‌پذیر می‌سازد. توجه داشته باشید که کاربر باید به راحتی به بخش‌های مختلف سایت دسترسی داشته باشد. به ویژه در سایت های خبری با توجه به این که اخبار و اطلاعات در حوزه های مختلف با طبقه بندی‌های مختلف در اختیار کاربر قرار می‌گیرد باید به گونه‌ای چیده شود که کاربر برای یافتن آنها دچار سردرگمی نشود.

بهینه سازی و سئو سایت

مهمترین نکته در بحث طراحی و برنامه نویسی سایت توجه نکات مربوط به بهینه سازی و سئو آن در جهت کسب امتیاز از موتورهای جستجو است. بسیاری از مباحث بهینه سازی سایت از همان زمان طراحی آن آغاز می‌شود، به ویژه در مورد سایت‌های خبری که بسیار کاربر محور هستند باید به این نکته توجه زیادی داشت.

بهینه سازی سایت برای نمایش در موبایل

اگر قرار است یک سایت خبری داشته باشید کاربران موبایلی را از یاد نبرید. در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد کابران اینترنت کاربرانی هستند که از تلفن های هوشمند استفاده می کنند. بنابراین برای جذب همه مخاطبان باید یک سایت ریسپانسیو در اختیار داشته باشید. پس برنامه نویسی و طراحی این مورد را نیز فراموش نکنید.

امکانات طراحی سایت خبری

امکاناتی که در طراحی سایت خبری باید در نظر گرفت

برای این که سایت خبری خوبی در اختیار داشته باشید باید خدمات و امکاناتی که سایت ارائه می‌کند را در زمان طراحی به یاد داشته باشید و سعی کنید کاملترین امکانات ممکن را برای سایت فراهم نمایید. بهترین امکانات سایت خبری می تواند شامل موارد زیر باشد.

 • امکان تولید و نمایش انواع محتواهای متنی، عکس، فیلم، پادکست، اینفوگرامی و …
 • امکان ویرایش اطلاعات و اخبار سایت و مدیریت رسانه
 •  امکان ویرایش عکس، متن و فیلم هایی که در سایت قرار داده شده و یا در زمان آپلود
 • امکان آرشیو کردن مطالب به صورت طبقه بندی و قابلیت دسترسی برای کاربر
 •  استفاده از ربات خبر خوان در سایت.
 •  قابلیت جستجوی پیشرفته در سایت، این قابلیت برای کاربران بسیار ضروری است و این کار می‌تواند مخاطبان زیادی را به سایت شما جذب کند. ارائه فیلترهای مختلف برای جستجوی دقیق‌تر
 •  آمار نمایش اخبار و تعداد اخبار
 •  آمار بازدید کننده‌ها
 • ارائه ارسال خبرنامه به صورت ایمیلی و یا در شبکه های اجتماعی
 •  امکان نمایش تیتر اخبار مرتبط در خلال یا انتهای خبرها
 • قابلیت درج کامنت، این واکنش گرایی سایت در سایت های خبری یک امتیاز مثبت است و می تواند در سئو سایت نیز تاثیرگذار باشد.

طراحی سایت خبری ارزان

در صورتی که به دنبال طراحی سایت خبری ارزان هستید، باید بگوییم که طراحی سایت خبری با توجه به خدمات و امکاناتی که باید داشته باشد و البته پیشرفتگی که باید داشته باشد، خیلی ارزان هم نیست. پس سعی کنید از ابتدا کار را با یک بودجه مناسب پیش ببرید. میتوانید در ابتدا مهمترین امکانات سایت را راه‌اندازی کرده و به مرور امکانات بیشتری را در سایت پیاده‌سازی کنید. این امر کمک می‌کند که بتوانید در صرف بودجه ها مدیریت داشته باشید.

جمع بندی نهایی

همانطور که در ابتدا هم اشاره کردیم، سایت های خبری از جمله پر بازدیدترین سایت ها هستند. بنابراین طراحی  وبسایت خبری باید با دقت، ظرافت و تجربه بسیار همراه باشد تا بتوانید خیلی سریع بازخوردهای مثبت دریافت کنید. سعی کنید در طراحی سایت خبری بیش از هرچیز به نیاز کاربر و کیفیت خدماتی که به او ارائه می‌کنید توجه داشته باشید. طراحی یک سایت خبری حرفه‌ای کمک می کند تا مخاطبان بیشتری را جذب کرده و از نظر تولید محتوا نیز پوشش خوبی در سایت داشته باشید. بنابراین توصیه ما این است که با در نظر گرفتن یک بودجه مناسب حتما کار طراحی سایت خبری را به یک گروه کاملا با تجربه و مهارت بالا با تخصص کامل در این زمینه واگذار کنید، تا نتیجه بهتری داشته و سریعتر پیشرفت کنید.

طراحی سایت خبری ارزان
فهرست