طراحی سایت خبری و پایگاه خبری

طراحی سایت خبری یکی از مواردی است که مشتریان فراوانی به‌دنبال آن هستند. وبسایت‌های خبری و اطلاع‌رسانی از‌جمله سایت‌هایی هستند که بازدید‌های فراوانی را به همراه دارد. دلیل این موضوع نیز کاملا مشخص است. مردم اکثرا به دنبال جدیدترین اخبار و اطلاع رسانی ها هستند. با‌توجه به حجم بالایی که کاربران اینترنتی تشکیل داده اند، ایجاد پایگاه خبری می تواند بازدید خوبی را روانه سایت شما کند. لازمه این بازدید بالا، داشتن طراحی مناسب وبسایت خبری است که باپ وب به خوبی آن را برای شما انجام خواهد داد. اما شاید برخی ندانند به چه سایت هایی خبری و یا اطلاع‌رسانی گفته می شود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

درباره باپ وب

100%

رضایت مشتریان
1574+

سفارشات انجام شده
32نفر

پرسنل ما
4سال

سابقه فعالیت

تعریف طراحی سایت خبری

به سایت هایی مانند دانلود (موزیک، اپلیکیشن و یا pdf)، پایکاه های اطلاع رسانی و یا اخبار وبسایت خبری گفته می‌شود. موفقیت در یک سایت خبری بر اساس تعداد مخاطبینی که به آن سایت سر میزنند سنجیده می شود. همچنین با سئو سایت نیز می توانید رتبه‌های خوبی را در گوگل بگیرید. هرچه رتبه‌ی بهتری در گوگل داشته باشید، بازدید بیشتری را نیز دریافت خواهید کرد. ما در باپ‌وب همواره وبسایت‌ها را با استاندارد‌های سئو طراحی و اجرا می‌کنیم که در ادامه مشتریان عزیز به مشکل و وقفه نخورند.

تعریف طراحی سایت خبری

روش های طراحی سایت خبری حرفه ای

ما در دنیای برنامه نویسی روش‌های گوناگونی را برای طراحی سایت داریم. php، asp.net و وردپرس از روش‌های مرسوم برای ایجاد پایگاه خبری است. در این بخش قصد داریم این روش‌ها را برای شما توضیح دهیم تا اطلاعاتی را در این زمینه نسبتا داشته باشید. اما بدانید که هرچه زبان برنامه نویسی که برای سایت شما استفاده می‌شود، سنگین تر و کد نویسی بیشتری داشته باشد، هزینه‌ی آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد. اما ما در باپ وب هزینه‌های چندانی را روی دست شما نخواهیم گذاشت. زیرا اعتقاد داریم با هزینه‌ی کمتر نسبت به جاهای دیگر می‌توان امکانات فراوانی را نیز در اختیار کارفرما قرار داد.

طراحی سایت خبری با php

php یکی از زبان‌های برنامه نویسی است که برای طراحی و ساخت سایت از آن استفاده می‌کنند. این زبان همانند html, css و js از اندک زبان‌هایی است که فقط برای ساخت سایت ایجاد شده‌است. یکی از ویژگی ‌هایی که زبان php در ساخت پایگاه خبری دارد این است که محبوبیت فراوانی را در بین طراحان وب ایجاد کرده‌است. به‌طوری که ۷۰ درصد زبان سایت های خبری با php ساخته شده اند. سیستم مدیریت محتوای وردپرس نیز که در ادامه به آن می‌پردازیم، با زبان php ایجاد شده‌است که ساخت سایت را ارزان تر کرده‌است.

طراحی سایت خبری با وردپرس

همانطور که در بالاتر عرض کردم، سایت های خبری اکثرا با php طراحی و ایجاد می‌شوند. وردپرس نیز یک سیستم مدیریت محتوا بر پایه php و با امنیت بالا است. به طوری که ۷۰ درصد سایت های موجود در ایران و جهان با این cms طراحی شده‌اند. خوبی این سیستم راحتی، استفاده آسان و سریعتر کردن روند ایجاد وبسایت است. ما در باپ وب نیز تمامی سایت‌های خود را با wordpress ایجاد می کنیم. زیرا برای توسعه، آموزش و استفاده برای کارفرما راحت‌تر و ارزان‌تر است. همچنین به دلیل امکاناتی که در اختیار ما قرار می‌دهد، بسیار به صرفه‌تر می‌باشد.

طراحی سایت خبری با asp.net

یکی دیگر از روشهایی که برای ایجاد پایگاه خبری مناسب است، asp.net است. asp مخفف کلمه ی ACTIVE SERVER PAGE است. این زبان از تکنولوژی‌هایی که مایکروسافت در اختیار ما قرار داده‌است استفاده می‌کند. این روش در طراحی‌وبسایت های خبری به ندرت دیده می‌شود. زیرا هم وقت‌گیر است و هم آنکه یاد گرفتن این زبان برای اکثر طراحان سایت کمی پیچیده است. اما هستند سایت هایی که به این روش پیاده‌سازی می‌شوند. باپ وب از این روش در طراحی های خود به دلیل آنکه راحتی مشتریان در اولیت است استفاده نخواهد‌کرد.

تعرفه طراحی سایت خبری

طراحی پایه
 • هاست یک گیگ یک ماهه رایگان
 • دامنه ir. رایگان یکساله
 • طراحی ریسپانسیو
 • ثبت سایت در گوگل
 • با ۳ روز پشتیبانی رایگان
 • شروع قیمت از: ۲,۰۰۰٫۰۰۰ تومان
طراحی نیمه حرفه ای
 • هاست ۳ گیگ یک ماه رایگان
 • دامنه ir. رایگان دو ساله
 • طراحی ریسپانسیو
 • ثبت سایت در گوگل
 • با ۹۰ روز پشتیبانی رایگان
 • شروع قیمت از: ۲٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان
طراحی حرفه ای
 • هاست یک گیگ یک ساله رایگان
 • دامنه ir. رایگان پنج ساله
 • طراحی ریسپانسیو
 • ثبت سایت در گوگل
 • با ۳۶۰ روز پشتیبانی رایگان
 • شروع قیمت از: ۳٫۲۰۰٫۰۰۰ تومان

اصول طراحی سایت خبری

هر سایتی باید یک سری اصول و قوانین را در خود رعایت کند. زیرا این قوانین و استاندارد‌ها برای راحتی کاربرانی که از سایت استفاده می‌کنند، بهتر است. همچنین این استاندارد‌ها برای مدیر وبسایت نیز مفید است. زیرا استفاده او از سایت خود راحت‌تر می‌کند. در این بخش قصد داریم استاندارد‌ها و قوانینی که باعث می‌شود تا سایت خوب داشته باشیم را به شما بگوییم. این استاندارها باید در تمامی وبسایت هایی که جنبه اطلاع رسانی یا اخبار دارند رعایت شوند. در صورت رعایت نکردن این قوانین، هم کاربر و هم مدیر در استفاده کردن از امکانات سایت به مشکل خواهند‌خورد.

سرعت لود بالای صفحات

مهمترین قسمت برای هر سایتی سرعت بالای آن وبسایت است. این اهمیت در پایگاه های خبری به شدت مهم است. زیرا کاربرانی که از سایت بازدید می‌کنند دوست دارند خبر ها و اطلاع رسانی ها را در لحظه دریافت کنند. اگر این سرعت لود پایین باشد، هم بازدیدکنندگان و هم گوگل کمتر به سایت شما اهمیت می‌دهد. زیرا وقت مردم مهم است. چون در سایت هایی که خبری هستند شاید از ویدئو و یا عکس های زیادی استفاده شود، سرعت لود کاهش پیدا خواهد کرد. اما باپ وب با فعالیت ها و کد نویسی هایی که انجام می دهد، می تواند سرعت لود کمتری را برای شما فراهم کند.

سئو و بهینه سازی

یکی دیگر از بخش های مهمی که در طراحی سایت خبری باید به آن توجه کرد، سئو آن است. هرچقد سایت شما با استاندارد‌های سئو و گوگل همگام باشد، اخبار شما رتبه های بهتری را در گوگل کسب خواهند‌ کرد. در نتیجه بازدید بیشتری را می توانید به سایت خود سرازیر کنید. ما همانطور که در ابتدا به شما عرض کردیم، تمامی مواردی که مربوط به سئو در پیاده سازی سایت است را برای شما انجام خواهیم‌داد.

بخش مدیریت حرفه ای

یکی از مهمترین بخش ها در طراحی حرفه ای سایت خبری، بخش مدیریت آن است. این بخش از آن جهت مهم است که تمامی اطلاع‌رسانی و اخبار از این بخش به سایت ارسال می شوند. به همین دلیل باید مدیر سایت به تمام بخش های سایت دسترسی راحت و مطئنی را داشته‌باشد. همچنین طراحی پنل مدیریتی نیز باید به‌گونه‌ای باشد که مدیر وبسایت بتواند دسترسی برای اعضای سایت را محدود و ویژه کند. ما در باپ وب این موضوع را به خوبی درک کرده و بر طبق این استاندارد سایت شما را طرح ریزی خواهیم کرد.

رابط کاربری مناسب

یک وب سایت اطلاع رسانی یا خبری باید رابط مناسبی را دارا باشد. به‌طوری که بازدیدکنندگان بتوانند به‌راحتی به تمامی اخبار سر بزنند و دسته‌بندی موضوعی خود را نیز انتخاب نمایند. تعداد بازدید هر خبر، ساعت خبر، پربازدیدترین اخبار و یا جدیدترین اخبار باید بخشی جداگانه داشته‌باشد تا برای کاربری که از سایت استفاده می‌کند راحت باشد. این رابط کاربری مناسب باعث می‌شود تا کاربر دقیقه‌ها و ثانیه‌های بیشتری را در سایت شما سپری کند.

سادگی در عین کاربردی بودن

بهتر است سایت های خبری و اطلاع رسانی ضمن آنکه رابط کاربری و گرافیک مناسبی دارند، سادگی نیز داشته‌باشند. این سادگی فقط به ظاهری که بازدیدکننده آن را می بینند برنمیگردد. بلکه پنل مدیریتی نیز باید سادگی خود را حفظ کند. یک وبسایت خبری ضمن آنکه امکانات خوبی را باید داشته‌باشد، استفاده از آنها نیز باید ساده باشد. به همین دلیل ما این استاندارد را در تمامی طرح های خود اجرا و پیاده سازی می کنیم. از این رو شما می توانید با سادگی به تمام امکانات سایت خود دست پیدا کنید.

فهرست