طراحی سایت آموزش آنلاین

در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی بیشتر خدمات به صورت اینترنتی و بر پایه وب ارائه می‌شوند. اکنون نیز با ظهور پاندمی کرونا مردم از سرویس‌های اینترنتی استقبال کرده اند. یکی از فعالیت‌های اینترنتی که استفاده از آن بسیار محبوب شده است، آموزش از راه دور و آموزش آنلاین است. طراحی سایت آموزش آنلاین از راه‌هایی است که از طریق آن می‌توانید بخشی از نیازهای جامعه را برطرف سازید و همچنین به کسب و کار خود رونق دهید. این روش از آموزش محدودیت‌های آموزش سنتی را ندارد و به همین دلیل قابلیت این را خواهید داشت که اشتغال تعداد زیادی از افراد را نیز تأمین کنید. شما میتوانید به راحتی سفارش طراحی سایت آموزش آنلاین خود را به باپ وب بسپارید.

طراحی سایت آموزش آنلاین

چرا طراحی سایت آموزشی مهم است؟

آموزش از طریق اینترنت در جامعه امروز اهمیت بسیاری دارد و می‌تواند نیازهای بخش بزرگی از جامعه را پوشش دهد. اولین هدف از ایجاد یک سایت آموزشی، آموزش دادن بخشی از جامعه است که به دلیل محدودیت‌های زمانی یا مکانی قادر نیستند به شکل حضوری در کلاس آموزش ببینند. آموزش از این طریق سبب شده است که هزینه‌های آموزشی کاهش یابد و افرادی که در مناطق محروم زندگی می‌کنند نیز از خدمات آموزشی بی بهره نمانند. همچنین در شرایطی مانند شرایط کنونی که بیماری‌های خاصی شیوع پیدا می‌کند، آموزش غیرحضوری می‌تواند در کنترل و پیشگیری از بیماری تأثیر زیادی داشته باشد.

استفاده از آموزش‌های آنلاین تنها به دروس مدرسه و دانشگاه محدود نمی‌شود، بلکه یک وبسایت آموزشی می-تواند در زمینه‌های متنوعی از جمله آموزش‌های هنری، موسیقی و هر مورد دیگری فعالیت داشته باشد.

چرا طراحی سایت آموزشی مهم است؟

قیمت طراحی سایت آموزش آنلاین

طراحی پایه
۳ میلیون شروع از
 1. پشتیبانی ۱۵ روزه
 2. طراحی ساده
 3. طراحی کاملا ریسپانسیو
 4. ___________________
 5. ___________________
 6. ___________________
طراحی نیمه حرفه‌ای
۴.۵ میلیون شروع از
 1. پشتیبانی ۶۰ روزه
 2. طراحی گرافیکی
 3. هاست ۱ گیگ ۲ ماهه رایگان
 4. دامنه .ir رایگان
 5. طراحی کاملا ریسپانسیو
 6. ___________________
طراحی حرفه‌ای
۵.۵ میلیون شروع از
 1. پشتیبانی یکساله
 2. طراحی سطح جهانی
 3. هاست ۵ گیگ ۲ماهه رایگان
 4. دامنه .ir یا .com رایگان
 5. طراحی کاملا ریسپانسیو
 6. ثبت سایت در گوگل

طراحی سایت آموزشی چه مراحلی دارد؟

طراحی سایت آموزشی به دلیل موفقیت وبسایت‌های آموزشی نظیر «فرادرس» و «مکتب خونه» مورد استقبال قرار گرفته است، اما قبل از هر اقدامی لازم است با شرکت‌هایی که خدمات طراحی وبسایت را ارائه می‌دهند مشاوره داشته باشید. برای داشتن یک کسب و کار موفق تنها با رعایت یک سری اصول و قوانین خاص می‌توانید به سود برسید. برای کسب موفقیت در این زمینه لازم است به مواردی که در ادامه به آنها می‌پردازیم توجه ویژه ای داشته باشید:

استخدام مدرس

پروسه استخدام در حالت عادی یک فرآیند زمان بر است و لازم است متقاضیان در محل حضور یابند و این مسأله باعث افزایش استرس آنها نیز خواهد شد. اما با داشتن وبسایت اختصاصی، فرآیند استخدام با سرعت و سهولت بیشتری انجام می‌پذیرد و از طریق ویدئو کنفرانس می‌توانید نیروهای مورد نیاز خود را استخدام کنید.

طراحی سایت آموزشی چه مراحلی دارد؟
آموزش مجازی

آموزش مجازی

برای آموزش مجازی اساتید می‌توانند عضو سامانه آنلاین شما شوند و از طریق آپلود ویدئو به رونق وبسایت شما کمک کنند. کاربران برای مشاهده یا دانلود این ویدئوها باید مبلغی را پرداخت کنند تا به محتوای آموزشی دسترسی داشته باشند.

طراحی سایت آموزش آنلاین باید شامل چه بخشهایی باشد؟

بخش‌هایی که برای وبسایت آموزشی مورد نظر شما طراحی می‌شوند به میزان زیادی به سلیقه شما وابسته هستند و شما می‌توانید طی یک جلسه مشاوره آنها را عنوان کنید. اما مواردی وجود دارند که برای یک وبسایت آموزشی لازم هستند و برای رسیدن به سود به آنها نیاز خواهید داشت. این موارد که در اکثر وبسایت‌های آموزش آنلاین مشترک هستند عبارتند از:

تاریخچه فعالیت‌ها و سوابق: در این بخش سابقه فعالیت آموزشی شرکت یا آموزشگاه شما و یک معرفی کلی از روند فعالیت‌های شما برای کاربران قرار داده می‌شود.

صفحه اخبار و مقالات: در این قسمت اخبار مربوط به آموزش و مقالات مرتبط برای مطالعه بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد. مطالب این بخش باید طبق یک برنامه زمانی مشخص به روز شوند.

دوره‌های آموزشی: این قسمت به معرفی کلیه دوره‌های آموزشی و جزئیات آنها اختصاص می‌یابد.

بخش‌های شرایط ثبت نام و برنامه کلاس‌ها نیز از دیگر قسمت‌هایی هستند که در طراحی سایت آموزش آنلاین باید به آنها توجه شود. علاوه بر این موارد، بخش‌هایی مانند گالری تصاویر، معرفی کتاب و جزوات، انجمن گفتگو و بخش نظرات نیز می‌توانند به میزان محبوبیت وبسایت شما بیفزایند.

بخش های طراحی سایت آموزش مجازی
مزایای طراحی سایت آموزش آنلاین

مزایای طراحی سایت آموزش آنلاین

همانطور که پیش‌تر به این مطلب اشاره کردیم، ایجاد سایت آموزش آنلاین مزایای زیادی هم برای شما و هم برای مشتریان شما خواهند داشت. بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان به دلیل هزینه زیاد کلاس‌های حضوری یا عدم دسترسی به آموزشگاه‌های مناسب ممکن است آموزش آنلاین را ترجیح دهند. همچنین برخی از افراد شاغل به دلیل کمبود وقت شرایط شرکت در کلاس‌های حضوری را ندارند.

به این ترتیب با وجود یک بستر اینترنتی مناسب برای آموزش، آنها می‌توانند با صرف هزینه ای کمتر، همان خدمات را دریافت کنند. در این صورت این امکان وجود دارد که پروسه آموزش حتی در هنگام سفر یا محدودیت‌های زمانی کوتاه مدت با مانع مواجه نشود.

این موضوع برای شما که صاحب کسب و کار هستید هم مزایای بسیاری دارد؛ مثلا از طریق این روش دستمزد مربیان و اساتید کمتر خواهد شد و هزینه‌های اجاره یا خرید محل آموزش حذف می‌شود. در این صورت نیازی به خرید تجهیزات آموزشی نیز نخواهید داشت و می‌توانید کلاس‌های آموزشی خود را در هر زمان و هر مکانی برگزار کنید.

در این صورت واضح است که شما با حداقل هزینه و امکانات می‌توانید هم به سود برسید و هم زمینه آموزش بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان را فراهم کنید. همچنین شرایط اشتغال بسیاری از مدرسین از این طریق فراهم خواهد شد. شما تنها با پرداخت هزینه‌های مربوط به طراحی سایت آموزش آنلاین می‌توانید به سود زیادی برسید و از مزایای بی‌شمار آن برخوردار شوید.

کلام پایانی

در جامعه مدرن امروزی که بسیاری از فعالیت‌ها به شکل اینترنتی انجام می‌شود، نیاز به آموزش مجازی و آنلاین بخش مهمی از نیازهای جامعه است. از طرف دیگر پاندمی کرونا شرایطی را ایجاد کرده است که در آن اغلب افراد ترجیح می‌دهند فعالیت‌های خود را از طریق اینترنت انجام دهند و آموزش نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی سایت آموزش آنلاین می‌تواند بخشی از این نیاز جامعه را مرتفع سازد و علاوه بر آن شما را در حفظ یا ایجاد یک کسب و کار موفق یاری کند. در این مطلب سعی کردیم مهم‌ترین موارد ایجاد یک وبسایت آموزش آنلاین و مزایای آن را برای شما روشن کنیم. امیدواریم مطالعه مطالب این صفحه برای راهنمایی شما در این زمینه مؤثر واقع شده باشد.

آموزش مجازی به صورت آنلاین
فهرست