سئو و بهینه سازی سایت

سئو یا بهینه سازی سایت مخفف عبارت انگلیسی search engine optimization است و عملکرد آن برای وبسایت‌ها بسیار ضروری به نظر می‌رسد. از طریق سئو شما می‌توانید کیفیت و میزان ترافیک وبسایت خود را افزایش دهید. به بیان دیگر سئو عبارتست از یک سری تکنیک برای بهینه سازی موتورهای جستجو که در نهایت این تکنیک‌ها موجب می‌شوند بازدید از وبسایت شما افزایش پیدا کرده و در نهایت در رتبه‌بندی بالاتری در موتورهای جستجو نظیر گوگل قرار بگیرید. در این مطلب قصد داریم به طور مفصل به بررسی مفهوم سئو بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین میتوانید سفارشات seo خود را به ما بسپارید.

سئو و بهینه سازی سایت

موتورهای جستجو چگونه کار می‌کنند؟

برای روشن‌تر شدن مفهوم سئو لازم است ابتدا به توضیح مختصری در مورد نحوه عملکرد موتورهای جستجو بپردازیم. موتورهای جستجو نظیر گوگل عملکردی مشابه با کتابخانه‌های قدیمی دارند، اما در عصر تکنولوژی به جای وجود هزاران نسخه از کتاب‌های کاغذی، نسخه‌های بی‌شماری از وب پیج‌ها وجود دارند. زمانی که شما یک عبارت (کوئری) را در گوگل سرچ می‌کنید، تمام صفحات مرتبط با عبارت خواسته شده شما به ترتیب اولویت برای شما نمایش داده خواهند شد. برای این اولویت بندی، کامپیوتر از مفهومی به نام الگوریتم استفاده می‌کند. در حقیقت هیچکس نمی‌داند که الگوریتم‌ها دقیقا به چه شکلی عمل می‌کنند، اما سر نخ‌هایی وجود دارند که برخی از نکات را به ما نشان می‌دهند و این سرنخ ها از از موتورهای جستجو که محبوبترین آنها گوگل است حاصل شده اند.

موتورهای جستجو برای ارائه مفیدترین اطلاعات به شما فاکتورهای زیادی را در نظر می‌گیرند. مثلا لغات کوئری شما، محاسبه پیج‌های مرتبط و کاربردی، بررسی منابع و همچنین لوکیشن شما از جمله مهم‌ترین مواردی هستند که برای نمایش نتایج جستجوی شما لحاظ می‌شوند. اولویت موارد ذکر شده به کوئری سرچ شده وابسته است. به عنوان مثال جدیدترین محتواهای موجود در گوگل نسبت به تعاریف دیکشنری در اولویت بالاتری قرار می‌گیرند.

موتورهای جستجو چگونه کار می‌کنند؟

قیمت سئو سایت

پکیج برنزی
700 هزار تومان
 1. انتخاب کلمات کلیدی
 2. آنالیز سایت و ارائه گزارش مشکلات سئو سایت
 3. راه اندازی سرچ کنسول
 4. راه اندازی گوگل آنالیتکس
پکیج نقره ای
2.5 میلیون تومان
 1. انتخاب کلمات کلیدی
 2. آنالیز سایت
 3. راه اندازی سرچ کنسول
 4. راه اندازی گوگل آنالیتکس
 5. بیهنه سازی داخلی
 6. بهینه سازی تکنیکال
پکیج طلایی
توافقی
 1. آنالیز سایت
 2. انتخاب کلمات کلیدی
 3. تدوین استراتژی
 4. راه اندازی سرچ کنسول
 5. راه اندازی گوگل آنالیتکس
 6. بهینه سازی داخلی
 7. بهینه سازی تکنیکال
 8. رفع ایرادات سرچ کنسول
 9. ساخت بک لینک
 10. ریپورتاژ آگهی
 11. تولید محتوا
 12. فعالیت در شبکه‌های اجتماعی
 13. بهبود جایگاه در کلمات کلیدی

عملکرد سئو چگونه است؟

مهم‌ترین وظیفه سئو این است که مرتبط‌ترین و مفیدترین نتایج را برای کوئری سرچ شده شما به نمایش بگذارد. در واقع تمام موتورهای جستجو یک هدف مشترک دارند که عبارتست از ارائه بهترین و مرتبط‌ترین نتایج به کاربران. نقش کلیدی سئو در این بخش مشخص می‌شود. تمام بازدیدهایی که از وبسایت شما و یا ویدئوهای یوتیوب شما انجام می‌شود به سئو مربوط است.

سئو سایت در گوگل چگونه انجام می‌شود؟

گوگل قبل از این که محتوای شما را در رتبه بندی خود قرار دهد، باید از وجود آن آگاهی داشته باشد. به این ترتیب گوگل از راه‌های بسیاری برای شناسایی محتواهای جدید در وب استفاده می‌کند. برای این منظور گوگل با استفاده از فرآیندهای خاصی لینک‌هایی را که تاکنون مورد بازدید قرار نگرفته اند شناسایی می‌کند. موتور جستجوی گوگل برای شناسایی این صفحات از ارتباطات دیگر پیج‌ها استفاده می‌کند، به همین دلیل است که وجود لینک‌های داخلی اهمیت زیادی در محتوا دارند. بنابراین هر چه از لینک‌های داخلی بیشتری در محتواهای خود استفاده کنید، امکان شناسایی آن صفحات توسط گوگل بیشتر شده و در نتیجه بازدید از آن صفحه بیشتر خواهد شد.

عملکرد سئو سایت
افزایش سئو سایت با استفاده از کلمات کلیدی

افزایش سئو سایت با استفاده از کلمات کلیدی

استفاده از کلمات کلیدی از دیگر تکنیک‌هایی است که از طریق آن می‌توانید به بالا بردن رتبه سایت در سرچ گوگل کمک کنید. برای روشن‌تر شدن میزان اهمیت کلمات کلیدی به ذکر یک مثال می‌پردازیم. احتمالا تا کنون متوجه شده اید که اگر یک مفهوم را با استفاده از دو گروه واژه مختلف در گوگل سرچ کنید، نتایج متفاوتی به شما ارائه خواهد شد. درست است که هر دو عبارت معنای یکسانی دارند، اما نتایج دریافتی شما حتی با پس و پیش کردن واژه‌ها متفاوت خواهد بود. به این ترتیب استفاده از کلمات کلیدی در محتواهای متنی و میزان تکرار آنها در متن اهمیت بسیار زیادی دارد. به بیان دیگر کاربران با سرچ کلید واژه‌هایی که در متن شما وجود دارد به پیج شما خواهند رسید و هر چقدر تکنیک‌های استفاده از این کلید واژه‌ها در محتوای شما دقیق‌تر باشد، احتمال بازدید بیشتر از آن محتوا بیشتر خواهد شد.

برای انتخاب کلمات کلیدی باید به نوع محتوای خود نیز توجه داشته باشید. مثلا تکنیک‌های انتخاب کلمات کلیدی برای محتواهای بلاگ، معرفی محصول، پیج های دسته بندی و لندینگ پیج‌ها متفاوت خواهد بود. بنابراین واضح است که برای بدست آوردن رتبه سایت در گوگل باید در محتواهای خود توجه ویژه‌ای به کلمات کلیدی داشته باشید.

ارتقاء سایت در گوگل با تولید محتوای با کیفیت و مرتبط

گوگل همواره محتواهای کاربردی و مرتبط را در رتبه‌های بالاتر صفحات جستجو قرار می‌دهد. به این ترتیب لازم است کلمات کلیدی و عنوان با محتوایی که تولید شده است مرتبط باشد. همچنین مهم است که در محتوای شما از جملات و پاراگراف‌های کوتاه استفاده شود. به یاد داشته باشید این محتوا برای گوگل تهیه شده است و یک مقاله دانشگاهی نیست.

برای دریافت رتبه بالاتر در نتایج گوگل باید محتوای متنی خود را به زیر تیتر‌های مختلف تقسیم کنید و با استفاده از تصاویر مرتبط آن را جذاب‌تر کنید. همچنین جدید و به روز بودن اطلاعات ارائه شده شما نیز بسیار مهم است. مثلا در نتیجه جستجوی عبارت «بهترین روتر» معمولا جدیدترین محصولات به نمایش در خواهند آمد. به این ترتیب هر چه در محتواهای خود از اطلاعات جدیدتری استفاده کنید، بازدید از آن صفحه بالاتر خواهد رفت. برای این منظور پیش از تولید محتوا، جستجوی جامع و کاملی در مورد موضوع آن انجام دهید.

اهمیت سئو و بهینه سازی وبسایت

کلام آخر

سئو و بهینه سازی سایت از مفاهیمی هستند که اهمیت بسیار زیادی در موفقیت وبسایت و پیج‌های شما دارند. سئو در حقیقت یک مفهوم بسیار گسترده است که تکنیک‌های بسیار زیادی را در بر می‌گیرد و شما با استفاده از این تکنیک‌ها می‌توانید بازدید وبسایت خود را افزایش داده و در رتبه بندی گوگل جایگاه بالاتری کسب کنید.

 در این مطلب سعی کردیم به تعریف سئو بپردازیم و چند مورد از مهم‌ترین تکنیک‌های آن را به شما معرفی کنیم. به یاد داشته باشید که این موارد تنها گوشه‌ای از مفهوم گسترده بهینه سازی موتورهای جستجو هستند و برای افزایش بازدید لازم است بسیاری از نکات دیگر را نیز برای تولید محتوا مد نظر قرار دهید. امیدواریم مطالب این صفحه برای آشنایی شما با مفهوم سئو و بهینه سازی سایت مفید واقع شده باشد. همچنین میتوانید سفارش خود را به ما بسپارید.

فهرست