هزینه طراحی سایت

هزینه طراحی سایت

با شیوع ویروس کرونا، کسب‌وکارهای اینترنتی جون تازه‌ای گرفتند. به همین دلیل اگر سایت و یا شبکه اجتماعی پربازدید نداشته باشیم، باختیم. داشتن یک سایت خوب و سئو شده نیز باعث می‌شود تا ما راحت‌تر به درآمد برسیم. اما دراین‌بین گاهی نمی‌دانیم هزینه طراحی سایت و تعرفه‌های آن وابسته به چه چیزهایی هستند. به سایت‌ها و آگهی‌های خدمات طراحی سایت نیز سر می‌زنیم با قیمت‌های نامتقارن روبه‌رو می‌شویم. برخی می گویند ۲۰ میلیون، برخی ۵۰۰ هزار تومان و برخی با ۹۰ هزار تومان نیز سایت شمارا راه‌اندازی می‌کنند. اما واقعیت امر این است که برآورد هزینه طراحی سایت چگونه است؟

هزینه ساخت سایت اگر ما سرمایه‌ای نداشته باشیم گاهی اوقات کمرشکن خواهد بود. اما اگر سرمایه اولیه داشته باشیم نباید کاری کنیم که بودجه‌ی خود را هدر دهیم. ازاین‌رو قصد داریم در این مقاله به این بپردازیم که هزینه راه اندازی سایت به چه عوامل و فاکتورهایی بستگی دارد. پس با باپ وب همراه باشید.

اگر وقت برای خواندن کل مقاله ندارید، پیشنهاد می کنیم، ویدیو زیر را مشاهده کنید.

عوامل تاثیر گذار در هزینه طراحی سایت

هنگامی‌که ما قصد راه اندازی سایت را داریم باید قبل از آن با برخی مسائل ابتدایی آشنا باشیم تا سر ما کلاه نرود. زیرا ارزان بودن و یا خیلی گران بودن فاکتور زیاد مهمی نیست. بلکه باید بدانیم شرکت طراحی سایت که قرار است کار ما را انجام دهد چرا باید به‌عنوان مثال یک سایت وردپرسی را ۲۰ میلیون بگیرد. یا چرا فلان شرکت، هزینه راه اندازی سایت را ۹۰ هزار تومان می‌گیرد. با دانستن فاکتورهای مهم و تأثیر گذار می‌توانیم یک قرارداد مطمئن با آن شرکت ببندیم. حال این عوامل کدام‌اند؟

۱٫ ثبت دامنه و تاثیر آن در قیمت طراحی سایت

ثبت دامنه و تاثیر آن در قیمت طراحی سایت

برخی از شرکت‌های طراحی سایت، دامنه شمارا رایگان و برخی دیگر نیز با دریافت هزینه ثبت می‌کنند. به‌عنوان‌مثال ما در باپ وب، هزینه‌ای برای ثبت دامنه.ir از شما نخواهیم گرفت. اما اگر شرکت‌های دیگر از شما هزینه‌ای را دریافت می‌کنند، باید بدانید هزینه دقیقی که بابت این کار می‌گیرند، چقدر است. به‌عنوان‌مثال دامنه‌ی.com را با حداکثر ۲۰۰ هزار تومان می‌توان ثبت کرد. حال اگر یک شرکتی بابت دامنه از شما ۵۰۰ هزار تومان پول دریافت می‌کند، باید بدانید که از شما سو استفاده می‌کنند. دامنه‌های دیگر گاهی بیشتر از ۵۰۰ هزار تومان هم می‌شوند. اما باید دقت کنید که دات کام همواره نرخ مشخصی دارد. در مقاله نحوه انتخاب نام دامنه به این موارد پرداخته‌ایم.

۲٫ هزینه راه اندازی سایت با خرید هاست

شما برای راه اندازی وبسایت نیاز به هاست و دامنه دارید. هاست نیز قیمت‌های مختلفی دارد. ما در باپ وب نیز هاست یک گیگ باکیفیت را برای شما یک ماه رایگان تهیه می‌کنیم. اما اگر شرکت طراحی سایتی از شما هزینه دریافت می‌کند باید بدانید که از کدام شرکت‌هاست را تهیه می‌کند. این‌هاست برای کدام کشور است و چه ویژگی‌هایی دارد. همچنین این‌هاست از کدام شرکت‌های ارائه‌دهنده تهیه گردیده است. با دانستن این موارد می‌توانید تشخیص دهید که آن شرکت طراحی سایت به شما گران خدمات ارائه می‌دهد یا ارزان.

هزینه راه اندازی سایت با خرید هاست

۳٫ طراحی قالب و تاثیر مستقیم بر هزینه طراحی سایت

اصلی‌ترین بخشی که میتواند هزینه‌های طراحی سایت را به خودش اختصاص دهد، طراحی قالب است. شما چه از سیستم مدیریت محتوایی وردپرس استفاده کنید یا نکنید بازهم یک طراحی قالب نیاز دارید. اما برخی از شرکت‌ها هستند که از وردپرس استفاده می‌کنند و دموی آماده قالب را برای شما راه‌اندازی می‌کنند. در این صورت اگر شرکت طراح به شما این مورد را بگوید، مشکلی ندارد. اما اکثر اوقات شرکت‌های طراحی وب این مورد را به شما نمی‌گویند و هزینه‌های زیادی را نیز از شما دریافت می‌کنند. در این صورت بهتر است با شرکتی همکاری کنید که با شما روراست است.

اما اگر از وردپرس استفاده نکنیم و از زبان‌های برنامه نویسی برای طراحی قالب سایت استفاده کنیم، آن‌وقت هزینه‌ها با توجه به زبان ساخت سایت و سابقه طراح آن جابه‌جا می‌شود. برخی با ۱۰ میلیون قالب اختصاصی برای شما طراحی می‌کنند. برخی نیز زیر ۵۰ میلیون کار انجام نمی‌دهند. به همین دلیل حتماً به سابقه طراح و نمونه کارهای آن حتماً توجه کنید تا یک سایت مناسب را راه‌اندازی کنید.

۴٫ هزینه گرافیست در طراحی سایت

 اصول طراحی سایت در قیمت

در اصول طراحی سایت ما ابتدا باید موارد زیر را انجام دهیم:

 1. پرسش از مشتری برای امکاناتی که مدنظر دارد.
 2. بودجه‌ای که مشتری می‌خواهد برای آن اختصاص دهد.
 3. کشیدن طرح اولیه روی کاغذ
 4. طراحی قالب سایت با فتوشاپ
 5. طراحی قالب با کد نویسی

تا دو مورد اول که مربوط به مشتری می‌شود. اما مورد سه و چهار را باید گرافیست سایت انجام دهد. اکثر افرادی که کد نویسی سایت را انجام می‌دهند، مورد ۳ و ۴ را خودشان انجام می‌دهند. به همین دلیل هزینه‌ی زیادی بابت این مورد از شما دریافت نمی‌کنند. برخی اوقات نیز رایگان این کار را انجام می‌دهند. اما برخی از شرکت‌هایی که خیلی حرفه‌ای کار انجام می‌دهند و اصولی پیش می‌روند، تعرفه‌ای را برای مورد ۳ و ۴ در نظر می‌گیرند. این هزینه روی راه اندازی وبسایت شما تأثیر خواهد گذاشت.

۵٫ تامین امنیت هنگام ساخت سایت

داشتن سایت بدون امنیت، مانند یک مرکز بزرگ و تجاری بدون دوربین، محافظ و کلید است. به همین دلیل افراد سو استفاده گر همواره برای شما دردسر درست خواهند کرد. در سایت نیز همین مورد وجود دارد. اگر سایتی داشته باشیم که از امنیت کافی برخوردار نباشد افراد سو استفاده گر همواره در کمین ما خواهند بود و برای ما دردسر درست خواهند کرد. یک بخشی از هزینه‌های طراحی سایت که اغلب برای پشتیبانی گرفته می‌شود، صرف امنیت سایت می‌شود. به‌عنوان‌مثال ما در باپ وب پکیج‌های مختلفی را برای ارائه خدمات وب‌سایت داریم. اگر دقت کرده باشید یک بخشی مربوط به پشتیبانی سایت است. ازاین‌رو این مورد در هزینه‌ها نیز تأثیر خواهد گذاشت. هنگام انتخاب شرکت طراحی سایت به این موضوع حتماً دقت کنید که این‌گونه خدمات را دارند یا خیر. اگر نداشتند به‌هیچ‌عنوان قرارداد نبندید. زیرا بعداً دچار دردسر خواهید شد.

۶٫ آموزش استفاده از امکانات سایت

هر سایتی یک سری امکانات و ویژگی‌هایی دارد. به‌عنوان‌مثال سایت‌های فروشگاهی باید امکاناتی نظیر: درج محصول، درج مقالات، پیگیری سفارشات، بخش تیکت، بخش موجودی انبار و… داشته باشد. حال اگر این امکانات باشد و ما نتوانیم از آنها استفاده کنیم، بعداً دچار مشکل خواهیم شد. ازاین‌رو یک بخشی از هزینه ساخت سایت، به آموزش اختصاص می‌یابد. این آموزش می‌تواند یک ساعته باشد و برخی اوقات چند روز طول بکشد. باز این مورد بستگی به امکانات سایت دارد. این بخش هزینه‌ها غالباً ساعتی از مشتریان گرفته می‌شود. همواره هنگام تنظیم قرارداد با هر شرکتی به این موضوع دقت کنید.

۷٫ بارگزاری مقالات

یک بخش دیگری که امروزه در هر سایتی مهم است و ما در آموزش سئو سایت همیشه به آن می پردازیم، بخش مقالات سایت است. اکثر اوقات هیچ هزینه‌ای برای این بخش در نظر گرفته نمی‌شود. زیرا این بخش را نیز جزوی از سایت می‌دانیم. اما به علت اینکه بخش مقالات سایت و بلاگ گاها طراحی به‌خصوصی باید داشته باشد، شرکت‌ها هزینه‌های جداگانه‌ای بابت این موضوع دریافت خواهند کرد. غالباً نباید هزینه ای دریافت شود اما بهتر است شما قبل از راه‌اندازی سایت و تنظیم قرارداد به این مورد دقت کنید.

یکی از خدمات ما در باپ برای این بخش، تولید محتوا سایت است. ما میتوانیم خدمات تولید مقالات سایت شما را با اصول سئو انجام دهیم.

۸٫ چند زبانه کردن سایت

هزینه چند زبانه کردن طراحی سایت

چندزبانه کردن سایت یکی از بخش‌های طاقت‌فرسا و وقت‌گیر است. زیرا اگر درست انجام نشود در سئو سایت و بارگیری مطالب دچار مشکل خواهید شد. ازاین‌رو همواره شرکت‌های طراحی سایت هزینه های زیادی را بابت این موضوع از شما دریافت خواهند کرد. اگر قصد دارید سایت چندزبانه داشته باشید، قبل از هرچیز با شرکت هماهنگ کنید تا هنگام تنظیم قراردادهای طراحی به مشکل برخورد نکنید. زیرا ۹۹ درصد هزینه‌های زیادی بابت این موضوع باید پرداخت شود. حال فرقی ندارد طراحی سایت شرکتی انجام دهید یا خبری و…!

۹٫ راه اندازی amp

راه اندازی amp و تاثیر آن در قیمت طراحی سایت

amp یکی از موارد تکنیکالی سایت است که سرعت بارگذاری مطالب را برای سایت‌ها بالا می‌برد. هنگامی‌که شما در گوگل مطلب را سرچ می‌کنید کنار برخی سایت‌ها علامت رعد و برق وجود دارد. یعنی این سایت از قابلیت AMP برای نمایش گوشی استفاده می‌کند. این مورد بیشتر برای مقالات سایت و سایت‌های خبری کاربرد دارد. این مورد نیز جزوی از امکانات و آپشن های سایت محسوب می‌شود که برای آن نیز هزینه‌هایی دریافت خواهد شد.

۱۰٫ سئو و بهینه سازی سایت

ما سایت را زدیم اما هیچ ورودی از طرف موتورهای جستجو نداشته باشیم، به چه درد ما می‌خورد؟ مسلماً فایده‌ای ندارد. اکثر کارفرماها انتظار دارند هزینه سئو سایت و طراحی آن نیز یکی باشد. یعنی شخصی که مثلاً ۵ میلیون برای طراحی سایت از شما مبلغ می‌کند حتماً سئو را هم باید انجام دهد. این مورد غیرممکن است. زیرا مانند این می‌ماند به برق‌کار بگویید که کابینت شمارا هم وصل و طراحی کند. همه‌ی برنامه نویس ها سئو کار نیستند و همه‌ی سئو کارها برنامه‌نویس نیستند. ازاین‌رو این دو مورد را هیچ‌گاه باهم قاطی نکنید. هزینه‌های سئو یک سایت بستگی به موضوعی دارد که در آن فعالیت می‌کنید. از این مبلغ را از ۴ میلیون در ماه تا ۱۰۰ میلیون در ماه ممکن است جابه‌جا کند.

۱۱٫ ریسپانسیو کردن سایت

امروزه سرچ با گوشی موبایل و تبلت از دسکتاپ پیشی رفته است. ازاین‌رو باید سایتی داشته باشیم که درگوشی موبایل نیز به‌درستی نمایش داده شود. این مورد در سئو تکنیکال و تجربه کاربری بسیار مهم است. ازاین‌رو همواره یک هزینه‌ای برای این موضوع در نظر گرفته می‌شود. نکته‌ی بسیار مهم این است که ما در باپ وب به‌طور رایگان این خدمت را هنگام راه اندازی سایت شما انجام می‌دهیم. ازاین‌رو نیازی به پرداخت هزینه‌های دیگر ندارید. در مقاله بهترین شرکت طراحی سایت نیز کاملا به این موضوع پرداخته ایم.

۱۲٫ نوع زبان طراحی سایت

بخش جالب طراحی سایت، زبانی است که می‌خواهیم با آن سایت را راه اندازی کنیم. در اینجا است که هزینه‌های گاهی میلیونی جابه‌جا می‌شود. اما به‌طور کل برای سمت کاربر سایت ما از زبان‌های HTML, CSS, JS استفاده می‌کنیم که برای همه سایت‌ها یکسان است و اما یک مورد بسیار مهم که وجود دارد، بخش سرور است. این بخش است که باعث افزایش قیمت یا کاهش آن می‌شود. در این بخش قرار است به این موارد بپردازیم. اما به نظرم قبل از هر چیز مقاله زبان‌ طراحی سایت را مطالعه کنید تا یک دیدگاه کلی به این مورد پیدا کنید.

مطالعه بیشتر:

برآورد هزینه طراحی سایت با زبان مختلف

اگر مقاله زبان‌های طراحی سایت ما را خوانده باشید خواهید فهمید که گران‌ترین نوع طراحی‌ها همواره با زبان‌های php و پایتون خواهند بود. زیرا هم خواستار زیادی دارند و هم اینکه متخصصین این حوزه از دانش خود به هراندازه که نیاز داشته باشند، هزینه دریافت می‌کنند.

هزینه طراحی سایت با پایتون

هنگام طراحی سایت ما یک سری ویژگی‌ها و امکاناتی را می‌خواهیم که به‌هیچ‌عنوان با وردپرس و یا php قابل‌اجرا نیست. ازاین‌رو بهترین راه این است که از پایتون استفاده کنیم. با اینکه پایتون امروزه در حال گسترش است ولی هزینه‌هایی که روی دست مشتری می‌گذارد از ۱۰ میلیون با بالا برآورد می‌شود.

هزینه طراحی سایت با php

دومین زبانی که محبوب‌ترین زبان طراحی وب نیز محسوب می‌شود، php است. هزینه‌های طراحی با php به‌مراتب خیلی کمتر از پایتون است. زیرا متخصصین زیادی در این حوزه وجود دارند و هرکدام قیمت رقابتی را می‌دهند.

۱۳٫ اعتبار شرکت طراحی وبسایت

یکی دیگر از مهم‌ترین موارد که در هزینه‌های طراحی سایت اثرگذار است، اعتبار شرکت طراح است. شما هرچقدر سمت شرکت برند و مطرح بروید باید هزینه‌های زیادی را نیز متحمل شوید. اما یک بدی شرکت‌های بزرگ هم دارند این است که زیاد برای پروژه‌های کوچک وقت نمی‌گذارند. زیرابه دلیل آنکه پروژه‌های بزرگی را انجام می‌دهند و اگر سایت کوچکی داشته باشید، زیاد شمارا جدی نخواهند گرفت. به همین دلیل بهتر است تا سمت اینفلوئنسر ها و شرکت‌های نوپا بروید.

۱۴٫ نوع cms

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند در هزینه‌های طراحی سایت اثر بگذارد، نوع cms ای است که شما قصد دارید از آن استفاده کنید. وردپرس یا جوملا؟ کدام‌یک بهتر است؟ بدون شک وردپرس به دلیل قابلیت‌های بالاتر، افزونه‌های رایگان زیاد، یادگیری آسان و… بهترین گزینه برای طراحی وب است. ازاین‌رو ما در باپ وب نیز همواره سیستم مدیریت محتوای وردپرس را به مشتریان خود پیشنهاد می‌کنیم.

هزینه راه اندازی سایت با وردپرس

قیمت طراحی سایت با وردپرس برای شما زیاد آب نخواهد خورد. از ۵۰۰ هزار تومان تا ۱۰ میلیون تومان نرخ بهینه برای طراحی است. طراحی سایت شرکتی حدوداً از ۱ الی ۲ میلیون، طراحی سایت خبری و طراحی سایت فروشگاهی نیز از ۳ میلیون تومان شروع خواهند شد. دلیل اختلاف قیمت شرکتی را دو طراحی دیگر به دلیل قابلیت‌هایی است که سایت‌های فروشگاهی و خبری باید داشته باشند.

چرا باید از طراحی سایت ارزان قیمت دوری کنیم؟

شما ارزان بودن را در چی می‌بینید؟ اینکه یک شرکت مثلاً طراحی سایتی که ۱٫۵ میلیون تومان است را ۱ میلیون برای شما انجام می‌دهد ارزان است؟ خیر. منظور ما این نیست. منظور این است که خیلی از شرکت‌ها هستند که هزینه طراحی سایتی که مثلاً ۵ میلیون است را برای شما با ۲۰۰ هزار تومان انجام می‌دهد. اما دلیل این ارزان بودن چیست؟ با توجه به مواردی که بالاتر عرض کردیم می‌توانید به‌راحتی شرکت‌هایی که خدمات درست‌وحسابی به شما ارائه نمی‌دهند را پیدا کنید. بنابراین ازاین‌پس از شرکت‌های ارزان و فیک دوری‌کنید.

چه نوع طراحی سایتی مناسب شماست؟

حال که ما موارد تأثیر گذار در هزینه وب دیزاین آشنا شدیم، نوبت به این می‌رسد که چه نوع طراحی‌ای می‌تواند مناسب ما باشد. با دانستن این مورد دیگر شرکت‌های طراحی سایت نمی‌توانند به دلایل مسخره از شما هزینه‌های زیادی را دریافت کنند. به‌عنوان‌مثال شما وقتی اسم محصول آوردید، سریع سایت شمارا در بخش فروشگاهی نبرند و هزینه‌ی زیادی را دریافت کنند. هر چیزی یک اصول و نرخی دارد که باید بدانیم. وگرنه هزینه‌های زیادی را متحمل خواهیم شد.

طراحی سایت فروشگاهی

 1. فروش محصولات فیزیکی و دانلودی
 2. خدمات آنلاین مثل فروش فالوور

هزینه طراحی سایت فروشگاهی

هزینه طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت شرکتی

 1. سایت های معرفی شرکت و فرد
 2. وبلاگ
 3. معرفی خدمات

هزینه طراحی سایت شرکتی

هزینه طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت خبری

 1. سایت های اخبار روز
 2. سایت های دانلود رایگان اپلیکیشن
 3. سایت های موزیک
 4. و…..

هزینه طراحی سایت خبری

هزینه طراحی سایت خبری

هزینه راه اندازی سایت پس چقدر است؟

همانطور که در این مقاله به آن اشاره شد، هر شرکت طراحی سایت قیمت متفاوتی را میتواند با توجه به مواردی که عرض شد، اعلام کند. اما شما باید ببنید سایت شما در چه حد و چه امکاناتی لازم دارد تا از این طریق بتوانید بهترین شرکت طراح سایت برای خودتان را پیدا کنید. اما این را هم توجه داشته باشید که با کمی جستجو بین قیمت سایت های متفاوت و بررسی امکانات هرکدام، میتوانید به یک قیمت متعادلی برسید. امیدوارم از خواند این مقاله لذت برده باشید.

در آخر اگر در برآورد قیمت طراحی سایت به مشکل خوردید، میتوانید مشکل خود را در قسمت نظرات بنویسید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان شما را راهنمایی کنند.

واتس آپ: ۰۹۳۰۷۵۷۶۷۸۳
نوشتهٔ پیشین
html چیست و چه کاربردی دارد؟
نوشتهٔ بعدی
آموزش تدوین استراتژی سئو

پست های مرتبط

۴ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام خیلی ممنونم ازتون بابت مقاله جامعی ای که درباره هزینه های طراحی وبسایت نوشتید. یک سوال دارم و اونم اینه که چرا هر شرکتی برای خودش یک قیمت می‌گوید؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   قیمت گذاری ها برای طراحی سایت به پارامترهای مختلفی بستگی داره که در این مقاله به آنها پرداختیم. اما به طور کلی چون یک کار تخصصی هست، هرکس می تواند با توجه به تخصص خود هزینه دریافت کند.

   پاسخ
 • سپیده حق شناس
  ۰۰/۰۳/۳۱ ۰۳:۳۱

  وای واقعا ممنون ازتون. اینکه برای سایت چه قیمتی پرداخت کنم همیشه برام سوال بود. اما شما توی این مقالتون کامل بهم توضیح دادید ممنونم. لطفا درباره قیمت طراحی سایت فروشگاه هم بزارید. خیلی ممنونم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

من موافق این قوانین هستم .

فهرست